Jdi na obsah Jdi na menu

Chopin´s Heart

11. 10. 2010

 

     Před dvěma sty lety se narodil člověk, kterého velmi obdivuji a kterého si nesmírně vážím. Mezi námi smrtelníky příliš dlouho nepobyl, přesto jeho jméno zná snad každý. Odkaz hudebního génia, skladatele a pianisty Fryderyka Chopina přežívá v lidských srdcích už dvě stovky let a těší se stálé neutuchající přízni všech milovníků hudby po celém světě. Postavil jsem se tomuto významnému jubileu po svém. Vznikl obraz, kterým chci vzdát hold Chopinovi a jeho hudbě. Nazval jsem jej Chopin´s Heart, tedy Chopinovo srdce.

 

Obrazek

 

     Při tvorbě tohoto dílka mi byla společníkem Chopinova hudba. Tou jsem se obklopil a nechal se jí unášet. Dotek génia na mé sluchové smysly mi zprostředkovaly nahrávky dvou jeho významných interpretů. Jsou jimi klavírní virtuos Janusz Olejniczak a Martin Kasík. I těm patří můj dík.

/Dominik Petr/

 

 

………je to velmi krásné a velmi hudební!

 

 /Martin Kasík/

 

 

The first thing I thought when I saw the Chopin picture was of a person viewed behind a fogged-up window -- it's a very delicate, watery image, which goes interestingly with his strong profile. The music might live on, but the man is dead -- that's what it made me think, with the closed eyes. Once someone is dead, their work becomes a voice from the other side….

 

/K. J. Bishop/

 

 

Smutek, naděje, láska, melancholie, snění, vztahy, očekávání. Všechno tam je !!!!!

 

/Mgr. Jarmila Štůlová/

 

 

Hej, tak tohle je hustý, to je možná další krok kupředu, připomíná mi to Bryana Talbota. Vážně se mi to hodně líbí!

 

/Martin Šust/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář