Jdi na obsah Jdi na menu

Pevnost

6. 5. 2008

ObrazekIlustrace pro časopis

PEVNOST

 

Pevnost je časopis vycházející od svého vzniku v roce 2002 jednou měsíčně se zaměřením na science fiction, fantasy a horor. Vydavatelem měsíčníku je Pražská vydavatelská společnost a jeho šéfredaktorem je v současné době Tomáš Němec. Kromě povídek českých a zahraničních autorů jsou v časopise rubriky o českém fandomu, literárních cenách a soutěžích, knižní recenze, rozhovory, reportáže o proběhlých conech, informace o filmových novinkách, o hrách na hrdiny, počítačových hrách, deskových a stolních hrách, larpu a anime. Další články jsou zaměřeny na historii a rady a doporučení začínajícím autorům fantastického žánru.

     V Edici Pevnost vycházejí pravidelně knižní přílohy časopisu (Pevnost Plus) fantastických románů českých spisovatelů (v dubnu 2008 vyšel již 33. svazek). Dále přibližně dvakrát ročně vychází monotematicky zaměřená příloha Pevnost Speciál s filmy, plakáty a články. Od roku 2007 vychází jako součást časopisu, původně samostatný, Dech draka.

/převzato - encyklopedie Wikipedia/

 

     Ilustrátor Dominik Petr s časopisem spolupracoval od roku 2004 do roku 2006. Vytvořil pro něj více jak desítku ilustrací. Později však přešel ke konkurenční Ikarii a české edici amerického magazínu The Magazine of fantasy & science fiction, jehož je dvorním ilustrátorem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář