Jdi na obsah Jdi na menu

Pár nových kusů

11. 3. 2009

Pár nových kusů

Po delší době jsem si opět našel trochu času a tak jsem na svém webu doplnil několik nových výtvorů. Jedná se zejména o ilustrace. Výjimku tvoří portrét, který jsem prozatím zařadil do sekce - Volná tvorba – Kombinovaná technika. Obraz byl darem pro jednoho poctivého člověka a nyní visí pod parožím v restauraci penzionu v Gruntě v jesenickém Dolním Údolí. Portrét zobrazuje „Šéfa“ a zakladatele tohoto pro mě význačného „letoviska“. S manželkou máme moc rádi Jeseníky a s nimi máme neodmyslitelně spjatou pohostinnost rodiny Molákových, kteří penzion založili a provozují. Nebylo jednoduché portrét vytvořit a to už z důvodu, že tento skromný muž a geniální kuchař v jedné osobě, se velmi nerad fotí. Jeho manželka, se kterou jsme tento plán zosnovali, nenašla jedinou fotografii, kterou bych jako podklad mohl použít. Při poslední návštěvě se však podařilo nemožné a pořídil jsem několik použitelných fotografií. S paní Molákovou jsme hledali vhodné místo, kam v restaurantu obraz umístit, až bude hotov. Zavtipkoval jsem, že by mu to nejlépe slušelo v místech pod parožím vedle vstupu do restaurace z penzionu. Už je tam. Paní Moláková převedla myšlenku ve skutek ihned po doručení obrazu. Ve stejné rubrice se nachází také obraz znázorňující kostel v jesenickém Horním Údolí. Visí ve společenské místnosti stejného penzionu. Je prvním z řady obrazů pro tuto místnost. Nyní pracuji na druhém.

     Dalšími novinkami jsou ilustrace k povídce Paola Bacigalupiho – Drobné obětiny, která by se měla objevit v některém z nových čísel časopisu Ikarie. Je zařazena v sekci – Ilustrace – Ikarie.

     Ilustrace k povídce Carolyn I. Gilamové – Konec okruhu, je určena pro jarní číslo 09 české edice – The Magazine of fantasy and science fiction a je zařazena v sekci – Ilustrace – Magazin Fantasy & ScienceFiction.

     Do sekce – Ilustrace – Ostatní ilustrace  - jsem vložil dvě nové položky. Jedná se o další kresbu k románu Jeffa VanderMeera – Veniss Underground. Nese název Nicholas a Nicola. Zobrazuje scénu, kdy si Nicholas přijde pro svou sestru, aby ji odvedl do „podsvětí“ ke Quinovi. Druhá ilustrace s názvem Gwynn vznikla částečně na motivy knihy K. J. Bishopové  Vryté město (Etched City) a částečně z náčrtu k její povídce „The Art of Dying“. Původně jsem měl pro časopis Pevnost ilustrovat právě povídku „The Art of Dying“. Byl jsem velmi potěšen, když mi byla práce zadána. Hned jsem si povídku pročetl a udělal si pár náčrtů. Nakonec však byla objednávka odřeknuta, neboť by se ilustrace nevešla do sazby. Vryté město patří v laserovské edici New Weird k mým nejoblíbenějším románům. Původně jsem měl namyšlený jeden acryl inspirovaný tímto románem, ale bohužel jsem se k jeho realizaci ještě nedostal. Nedávno jsem na stránkách K. J. Bishopové nalezl její nové kresby s mužem s hlavou jednorožce. V roce 2005 jsem namaloval jeden olej, který znázorňuje madonu s dítětem s jednorožčími hlavami (přidal jsem jej do sekce – Volná tvorba – Malba). Obraz byl původně určen na obálku Magazínu Fantasy & ScienceFiction, šéfredaktor Martin Šust jej však odmítl s tím, že je sice velmi působivý a má atmosféru, ale není blázen, aby to otiskl. Jeho rozhodnutí samozřejmě chápu a popravdě řečeno jsem s tím, že by jej použil ani nepočítal. Když jsem však uviděl kresby K. J. Bishopové, neodolal jsem a zaslal jsem jí pro zajímavost mého „jednorožce“. Paní Bishopové se obrázek velmi líbil a pro mě byla tato událost  impulsem k tomu, abych vytvořil onu kresbu Gwynna inspirovanou mými původními náčrty.

     Závěrem bych snad ještě upozornil na ilustraci k povídce Virus mění pleť, kterou napsala Ekaterina Sedia. Kresba vyšla jako doprovod této povídky v březnovém čísle časopisu Ikarie 09 – je zařazena v sekci Ilustrace – Ikarie.

 /Dominik Petr/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář