Jdi na obsah Jdi na menu

MAGICKÝ OKAMŽIK

17. 1. 2011

-         je názvem mého posledního obrazu. Pro mě tento obraz znamená po téměř sedmileté odmlce, kdy jsem se věnoval zejména kresbě a ilustracím, návrat k barvám. Akryl v sobě ukrývá můj hluboký vztah k lesům a také k dílu Roberta Holdstocka a Susanny Clarkové. Výslednicí všech těchto vlivů je právě malba: Magical Moment (King Raven). Obraz je zařazen do nově vzniklé Galerie V. (Barvy / Colors), kam jsem zařadil ještě dva starší obrazy – Konec starých časů - Ať zvoní hvězdy - Baron Prášil (II) z roku 1997 a Opuštěné království z roku 2006.

-       Galerie III. (Ilustrace / Illustrations) se rozrostla o dvě nové kresby pro magazín Fantasy and SF, konkrétně o ilustrace k novele TERITORIUM, jejímž autorem je Bradley Denton  a noveletě LEHKONOHÁ SUE ZE SAN DIEGA od Sama Reamyho a 4 ilustrace pro časopis XB-1 (jedná se o pokračovatele časopisu Ikarie, který bohužel MF v loňském roce potopila – více o smrti IKARIE si můžete přečíst ZDE). První ilustrace bude doprovázet povídku Stav Chaosu - Douglase Smitha a zbývající tři novelu Nancy Kressové – Erdmannův Nexus.

-         také chci upozornit na dvě kresby či spíše ilustrace, které se váží k monstróznímu srazu přátel fantastiky – TRICON, který proběhl v roce 2010 v polském Cieszynu a Českém Těšíně. Jedná se o kresby věnované O.S.Cardovi a Alanu Campbellovi. S velkým opožděním zařazuji také zbytečně obsáhlý text, který jsem napsal bezprostředně po návratu z obou Těšínů, ještě pod dojmem absorbovaných prožitků. (Text si můžete přečíst ZDE - nedoporučuji - jen pro vytrvalé) Nevěděl jsem kam s ním, tak jsem jej přiřadil do rubriky Recenze. K tomuto textu se váže také fotogalerie dokumentující mou anabázi.

-        Galerie IV. (Drawing and Mixed Media) se rozrostla o jeden portrét, který se váže k Penzionu v Gruntě na Jesenicku.

 

     A to je pro tentokrát vše. Často, když píši nějaký ten sloupeček věnovaný novinkám, přemýšlím nad tím, zda jej nepíši sám pro sebe  Reakcí se mi povětšinou nedostává žádných až na povzbuzující slova Mgr. Štůlové, která se občas osmělí a jejíchž slov si moc vážím.

 

/Dominik Petr/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

díky

(Sidonia, 1. 6. 2011 15:17)

Díky za článek, sice se mi zobrazil nějak divně, ale chyba je nejspíš na mé straně:o)
Pořád jsem sháněla Ikarii, tak už vím, že teď je to XB-1:)

Re: díky

(Dominik, 1. 6. 2011 20:30)

.....rádo se stalo :-) Xbéčko má také své stránky, tak je pro jistotu uvedu: www.casopisxb1.cz

King Raven

(Jarmila Štůlová , 16. 2. 2011 19:41)

Ráda bych Vás ujistila, že nepíšete sám pro sebe, ale jak říkáte , člověk se občas osmělí a napíše ... a tak píšu, protože se mně King Raven velmi líbí. Vymýšlím si nad Vašimi kresbami příběhy, líbí se mi jak jsou výmluvné, přesvědčivé, mohou vyjadřovat skutečný lidský příběh i fantazijní představy a přitom nejsou vůbec podbízivé.