Jdi na obsah Jdi na menu

Kristina a Martin Kasíkovi v ZKC Rosice

5. 5. 2014

Dne 24.05.2014 v 19.00 hod. proběhne v Zámeckém kulturním centru Rosice recitál manželského páru Kristiny a Martina Kasíkových. Na programu budou skladby francouzských skladatelů G. Faurého a M. Ravela, ve druhé půli zazní Slovanské tance A. Dvořáka. Toto duo mimo jiné zvítězilo v posledním ročníku soutěže „Mladí hrají na Steinway“. V sále budou vystavena také nová plátna výtvarníka Dominika Petra s hudební tématikou.

Martin Kasík (1976) – vítěz jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku 1999 – se věnuje klavírní hře od 4 let. Studoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě pod vedením Mgr. Moniky Tugedliebové a AMU v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského. Je vítězem mnoha domácích i mezinárodních soutěží, mj. soutěže Pražského Jara 1998, držitelem ceny Davidoff Prix 2000 pro nejlepšího českého interpreta do 28 let v oblasti klasické hudby a Ceny Harmonie pro nejúspěšnějšího mladého umělce za rok 2002. Koncertoval v řadě prestižních koncertních sálů Evropy, Spojených států amerických, Japonska, Tai – Wanu i Singapuru. Jako sólista vystupoval mj. s Chicago Symphony Orchestra, Minneapolis Symphony Orchestra, DSO Berlin, Tonhalle-Orchester Zürich, Stuttgarter Philharmoniker, Rotterdams Philharmonisch, Helsingin kaupunginorkesteri. Pravidelně spolupracuje s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, se kterými podnikl turné po USA a Japonsku. V roce 2008 se stal Martin Kasík prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních. Od roku 2009 vyučuje na pražské konzervatoři. Jako podagog působí rovněž na Akademii múzických umění v Praze. Martin Kasík vydal 12 CD ve spolupráci se společnostmi Supraphon a ArcoDiva.

Kristina Kasíková je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde studovala ve třídě Mgr. Moniky Tugendliebové a Akademie múzických umění v Praze, kde studovala pod vedením prof. Ivana Klánského. Je laureátkou mezinárodní klavírní soutěže Beethovenův Hradec. Kromě České republiky vystupovala také ve Francii, Španělsku, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Lotyšsku a USA. Často hraje v duu se svým manželem, Martinem Kasíkem, s nímž natočila CD se Slovanskými tanci Antonína Dvořáka. Od roku 2005 působí jako pedagog na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.

P R O G R A M:

Gabriel Fauré: Suita Dolly

1. Berceuse
2. Messieu Aoul
3. Jardin de Dolly
4. Mi-a-ou
5. Tendresse
6. Pas Espagnol 
 

 

 

Maurice Ravel: Rapsodie espagnole 

 

1. Prélude a la nuit: Trés modéré

2. Malagueña: Assez vif

3. Habanera: Assez lent et d´un rythme las

4. Feria: Assez animé  

 

 

Přestávka  

 

 

Antonín Dvořák: Slovanské tance op. 72 (2. řada)

 

č. 9 H dur - Molto vivace

č. 10 e moll - Allegretto grazioso
č. 11 F dur - Allegro
č. 12 Des dur - Allegretto grazioso
č. 13 b moll - Poco Adagio. Vivace. Poco Adagio
č. 14 B dur - Moderato, quasi Menuetto
č. 16 As dur - Lento grazioso, quasi tempo di Valse
č. 15 C dur – Presto

   

kristina-a-martin-kasikovi---recital-zkc-rosice-estranky.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář