Jdi na obsah Jdi na menu

Jeseníky a Miloš Nesvadba

24. 5. 2009

JESENÍKY a Miloš Nesvadba

ObrazekJe na čase vložit zase nějakou tu novinku. Zejména chci upozornit na svůj nový obraz s motivem Jesenicka. Jde o obraz zachycující motiv z Dolního Údolí u Zlatých Hor. Nyní už tento obraz visí v Restaurantu a penzionu V Gruntě, majitele Václava Moláka, na jehož zakázku obrazy postupně vznikají. Koncem dubna jsem v Jeseníkách strávil s rodinou asi týden. Všichni jsme si odpočali a nabrali nový dech. Obraz je zařazen v sekci - volná tvorba – kresba a kombinovaná technika.

V průběhu pobytu se náš malý Maxmilián setkal s ilustrátorskou legendou Milošem Nesvadbou. Manželce se podařilo přemluvit personál divadla v Jeseníku a tak byla spolu se synem vpuštěna na představení pro školy a školky. Hlavními aktéry představení byl pan Jan Susa a právě pan Miloš Nesvadba. Já jsem v době představení seděl v autě a hlídal našeho osmiměsíčního drobečka, který právě spal. Syn Maxmilián je majitelem knihy Michal maluje s tátou, podle níž se malé děti mohou učit kreslířskému kumštu spolu s Michalem a Milošem ObrazekNesvadbovými. Jako malé dítě si pamatuji vystoupení ilustrátora pana Nesvadby v televizi, kde kreslil na sklo. Obdivuji lehkost jeho kreseb a výtvarnou osobitost. Ač je pan Nesvadba již vyššího věku, je neustále v plné práci. Z vyprávění manželky vím, že setkání s panem Nesvadbou a panem Susou, bylo velmi příjemné. Ilustrátor je velmi vstřícný a hodný člověk. S naším Maxíkem si povídali téměř ¾ hodiny, do doby, než jim bylo personálem divadla naznačeno, aby své dostaveníčko ukončili. Jinak by tam snad seděli dodnes. Je k zamyšlení, že krásné ilustrace tohoto umělce a jeho jméno již dnes málokteré dítě zná. S Waltem Disneyem a PixarObrazekem na věčné časy!

ObrazekPo návratu z dovolené jsem měl na mailu překvapení a to žádost o ilustrace pro Ikarii k povídce Paola Bacigalupiho – Na žlutou kartu. Je to autor, kterého jsem si velmi oblíbil. Termín uzávěrky byl v rámci asi čtyř dnů, takže jsem měl co dělat. Obě ilustrace jsou vystaveny v sekci – ilustrace – Ikarie.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář