Jdi na obsah Jdi na menu

FRENŠTÁTSKÝ KLAVÍRNÍ FESTIVAL pod záštitou Martina Kasíka

21. 3. 2013

     Nový frenštátský klavírní festival inicioval frenštátský rodák Martin Kasík – světový klavírista a bývalý absolvent frenštátské Základní umělecké školy. V zimě roku 2012 se dohodli Martin Kasík a ředitel ZUŠ Vladimír Vondráček na spolupráci a uspořádání festivalu v roce 2013.    

     Záměrem festivalu je přivést do Frenštátu nejlepší české i světové interprety, kteří přednesou stěžejní díla klavírní a komorní literatury.  Festival je pro letošní rok rozplánován do tří dnů – pátek 26. až neděle 28. dubna. V těchto třech dnech se uskuteční v rámci festivalu v sále Kina dva velké koncerty s profesionálními umělci (pátek a neděle) a v sobotu koncert mladých talentů z pražské a ostravské konzervatoře.

     Z prestižních interpretů se představí Jiří Bárta (cello), Roman Patočka (housle) a samozřejmě Martin Kasík (klavír). Kromě koncertů je připraven i bohatý doprovodný program festivalu, jako například masterclass pod vedením Martina Kasíka a Moniky Tugendliebové nebo ve foyer Kina zajímavá vernisáž děl Dominika Petra, který přiveze potréty klavíristů a skladatelů. Toto vše bude nabídnuto frenštátské veřejnosti ve festivalovém dění. 

     Nový festival velmi aktuálně doplňuje novátorské počiny Městského kulturního střediska v projektu abonentních koncertů a otevírá pro veřejnost umělecký svět, který ve Frenštátě do současnosti výrazně chyběl vedle jiných žánrů a stylů. Nový klavírní festival s umělecky velmi hodnotným obsahem i spolu s abonentními koncerty se tak stává významným počinem a impulzem k plnohodnotnému kulturnímu životu našeho města i širšího regionu.
 

harmonogram festivalu


pátek 26. dubna 19:00 sál Kina zahajovací koncert - Martin Kasík (klavír) + Roman Patočka (housle), účast patronů festivalu (starostka Frenštátu p. R.)
sobota 27. dubna 08:30 ZUŠ masterclass pod vedením Martina Kasíka a Monika Tugendliebová
sobota 27. dubna 17:00 foyer Kina vernisáž Dominika Petra - výstava portrétů klavíristů a skladatelů
sobota 27. dubna 17:30 sál Kina koncert posluchačů pražské a ostravské konzervatoře
neděle 28. dubna 17:00 sál Kina závěrečný koncert - Martin Kasík (klavír), Roman Patočka (housle) a Jiří Bárta (cello) + oficiální ukončení festivalu

FRENŠTÁTSKÝ  KLAVÍRNÍ  FESTIVAL - odkaz na stránky

ROZHOVOR  S  MARTINEM  KASÍKEM

videoreportáž - Frenštátský klavírní festival - Monitor24

videoreportáž - výstava obrazů Dominika Petra ve Frenštátě - Monitor24

 

plakat_frenstatsky-klavirni-festival-mr.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky Frenštátský klavírní festival

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář